77857
Book
In basket
Fajerwerki / Ida Żmiejewska. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Skarpa Warszawska, copyright 2024. - 379, [5] stron ; 21 cm.
(Zawierucha / Ida Żmiejewska ; 5)
1918 rok. Wielka Wojna nareszcie zbliża się ku końcowi. Rosja, po rewolucji październikowej rządzona przez bolszewików, podpisuje traktat pokojowy w Brześciu i ostatecznie wycofuje się z walk. Dzięki temu Niemcy, wciąż okupujący ziemie dawnego Królestwa Polskiego, przerzucają ogromne siły na zachód. Austro-Węgry odnoszą sukcesy na froncie włoskim. Państwa centralne wydają się być o krok od zwycięstwa. Stanisław, który jako oficer Legionów odmawia złożenia przysięgi na wierność cesarzowi Wilhelmowi, zostaje internowany w Beniaminowie. Pola odwiedza go regularnie i coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że nigdy nie zdobędzie jego wzajemności. Zofia po długich miesiącach oczekiwania zaczyna tracić nadzieję na powrót Witolda. Nieszczęśliwa i zdezorientowana, próbuje ułożyć sobie życie bez niego. Klara postanawia definitywnie rozstać się z Marcinem, ale złośliwy los szykuje dla niej niespodziankę. Julia stara się sfinalizować rozwód. Sytuacja polityczna w Europie zmienia się nieustannie, a Polacy wykorzystują każdą okazję, która może przybliżyć ich do odzyskania niepodległości. Na Mazowsze dociera hiszpanka. Czy Zofia zdoła poznać wszystkie tajemnice swojego męża? Jaka przyszłość czeka Polę? Czy Julii i Józefowi pisane jest wspólne życie? Kogo naprawdę kocha Stanisław? I czy rodzina Kellerów zdoła przetrwać pandemię w komplecie?
Availability:
Mosina Wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 [lok. Mosina Wypożyczalnia] (1 egz.)
Długość kolejki oczekujących: 2. (dostępność ok. 15.10.2024)
Filia Pecna
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 [lok. Pecna Wypożyczalnia] (1 egz.)
Notes:
General note
Stanowi część 5. cyklu, część 1. pt.: Iskry na wiatr, część 2. pt.: Spalona ziemia, część 3. pt.: Garść popiołu, część 4. pt.: Błędne ognie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again